Air Optix Aqua (6 čoček)

Nové

442 Kč

Parametry

Dioptrický rozsah+6.00 do -10.00
Poloměr zakřívení8,6
Průměr14,20
Množství6 kusů
Čas odeslání24 hodin

Více informací

Měsíční kontaktní čočky Air Optix Aqua od společnosti Alcon jsou prvními silikon-hydrogelovými čočkami, které byly uvedeny na trh. V balení naleznete 3 páry kontaktních čoček.

Maximální přístup vzduchu a odolnost vůči usazeninám

Kontaktní čočky Air Optix Aqua jsou vyráběny z materiálu Lotrafilcon B, jehož obsah je 67%, zbylých 33% je tvořeno vodou. Oproti klasickým hydrogelovým kontaktním čočkám mají Air Optix Aqua 5x vyšší propustnost kyslíku. Proto je možné v těchto kontaktních čočkách příležitostně přespat. Díky povrchové úpravě plazmatickou úpravou je povrch čoček rezistentní vůči ukládání usazenin.

V případě, že chcete nosit kontaktní čočky delší dobu, než je doporučeno výrobcem, pak vždy tuto možnost konzultujte se svým lékařem nebo optometristou. Ne každému nositeli čoček může tato varianta vyhovovat, vždy záleží na citlivosti očí a přirozenému složení slz.

Proč je důležitá propustnost kyslíku?

Propustnost kyslíku je na obale kontaktních čoček uváděna jako Dk a Dk/t. Význam tohoto označení je u každé značky jiný. Parametr Dk označuje propustnost kyslíku, tedy to, jak je kyslík propouštěn skrz materiál kontaktních čoček. U parametru Dk/t se jedná o tloušťku čočky, propustnost je závislá na designu kontaktní čočky.

To, jakou mají kontaktní čočky propustnost kyslíku ovlivňuje metabolismus oka. V případě porovnávání různých kontaktních čoček je hodnota Dk/t měřena na čočkách s dioptriemi -3.00. Kontaktní čočky Air Optix Aqua mají hodnotu propustnosti kyslíku 110 Dk/t a 138 Dk/t.

Recenze

Napsat recenzi

Air Optix Aqua (6 čoček)

Air Optix Aqua (6 čoček)

Napsat recenzi

Příslušenství